Inedia, Breatharianism, Non-Eating, Living on Light, Fasting. Forum Index Inedia, Breatharianism, Non-Eating, Living on Light, Fasting.
Inediates, Breatharians, Non-Eaters, People Living on Light, Fasting and experimenting with diets.

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

filmiki smtv / short films by smtv

Post new topic   Reply to topic    Inedia, Breatharianism, Non-Eating, Living on Light, Fasting. Forum Index -> Video, film, photo, audio and other media files
View previous topic :: View next topic  
Author Message
JMW

PostPosted: Wed Feb 17, 2010 9:25 am    Post subject: filmiki smtv / short films by smtv Reply with quote

W październiku 2009 była u mnie grupa Kochanych ludzi szukających prawdy. Rozmawialiśmy (więcej oni pytali a ja odpowiadałem) w czasie, kiedy filmowali dla suprememaster.tv. Pytania, które słychać (a nie widać pytającej) zadaje Asia Likierska. Pozostali prosili, żebym nie ujawniał ich nazwisk. W każdym razie dziękuję im wszystkim za anonimową i bezinteresowną pracę dla ludzi.
Dali mi swoje nagrane materiały do wykorzystania. Wybrałem z nich odcinki, zrobiłem z nich filmiki i umieściłem tutaj:
http://filmoj.info/odpowiedzi/200911_smtv/
Każdy z folderów zawiera filmiki z jednej taśmy. Chronologicznie są ułożone tak, że pierwszy filmik jest w folderze 01 i ma numer 01smtv01.mp4, a ostani jest w folderze 04 i ma numer 05smtv04.mp4 (numer pliku wskazuje numer taśmy wideo i jego kolejność na taśmie).

Każdy plik jest zakodowany w formacie wideo .MP4; należy ściągnąć go na komputer (stuknij alternatywnym klawiszem myszki na plik i wybierz z menu podręcznego ściągnięcie / skopiowanie / zapisanie na dysku / itp. -- komenda zależna jest od używanego systemu) a potem uruchomić w programie do oglądania wideo, np. VLC.
------------------------------------

In October 2009 a group of seeking truth Lovely people visited me. When we were talking (mostly they were asking questions and I was answering them) they were filming for suprememaster.tv. The questions are asked by Asia Likierska. The other group members didn't want me to publish their names. Any way, I am thanking them all for this anonymous and profitless work for the people.
They let me copy and use all their recordings. I have made short video films from all the material and uploaded them all here:
http://filmoj.info/odpowiedzi/200911_smtv/
Every folder contains short films from one video cassete. They are put in chronological order such that 01smtv01.mp4 is the first film from the first cassette and 05smtv04.mp4 is the last one from the last cassette.
Every file is encoded as .MP4 video. In order to watch it you need to download it to your computer (click with the alternative mouse button on the file and choose "download") and then open in media player, for example VLC.

All the films are in Polish. If you would like to make subtitles in other languages, feel free to do so.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Inedia, Breatharianism, Non-Eating, Living on Light, Fasting. Forum Index -> Video, film, photo, audio and other media files All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum